Kullanıcılar arasında en tamir edilebilir akıllı telefonlar belli oldu

iPhone 4’ün tarihteki en tamir edilebilir akıllı telefon olduğu ortaya çıktı
İnternette 2006’dan 2023’e kadar en çok onarılan akıllı telefonların ilginç bir sıralaması ortaya çıktı. Bunu yapmak için Electronics Hub araştırmacıları, çeşitli aygıtların sürdürülebilirlik açısından derecelendirmelerini yayınlayan tanınmış bir portal olan iFixit’ten gelen verileri analiz etti.
Derecelendirmenin lideri , servis talimatları 5,2 milyon görüntüleme toplayan ikonik iPhone 4 oldu. Üstelik ilk 5’in tamamı Apple cihazları tarafından işgal ediliyor: iPhone 6, iPhone 5, iPhone 4s ve iPhone 5s. Bu arada 2012 Galaxy S III de en çok tamir edilen Android modeli oldu.
Son iki yılda piyasaya sürülen yeni akıllı telefonlar arasında lider iPhone 14 Pro Max oldu. İlk 10’da ayrıca iPhone 14 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, Samsung Galaxy S22 Ultra ve Google Pixel 7 Pro da yer aldı.

Kullanıcıların en çok akıllı telefon tamiri yaptığı üreticinin ise Apple olduğu ortaya çıktı. Farklı nesillerdeki iPhone’lara bakım yapma talimatları 17,5 milyon görüntüleme topladı. Aşağıda önemli bir farkla Samsung, Huawei, LG ve Xiaomi yer alıyor.

Nokia, 2023 sonbaharında yılın en iyi icatlarından biri olarak adlandırılan yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürdü . Özelliği yüksek bakım kolaylığıdır. Herhangi bir kullanıcı, küçük bir tornavida ve 5 dakikalık bir süre ile en sık kırılan parçalar olan pili, ekranı, kamerayı ve arka kapağı değiştirebilir.

Daha önce uzmanlar, ev onarımları için en basit ve en karmaşık akıllı telefon modellerinin bir derecelendirmesini derlemişti. Asus tamiri en kolay cihazları üretirken, Sony ve Xiaomi en karmaşık cihazları üretiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x