Süper Kupa Maçının Ardından Fenerbahçe’yi Bekleyen Cezalar

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 2023 Turkcell Süper Kupa maçı, sahaya U19 takımıyla çıkan sarı-lacivertlilerin, Mauro Icardi’nin golünün ardından 2. dakikada sahadan çekildi ve karşılaşmanın hakemi Volkan Bayarslan tarafından tatil edildi.

FENERBAHÇE NE CEZA ALACAK?

Fenerbahçe’nin Profesyonel Futbul Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi ve skorun 3-0, Galatasaray lehine tescil edilmesi bekleniyor. Galatasaray 2. dakikası oynanan maçta 1-0 öndeyken, Fenerbahçe’nin sahadan çekilmesi, Sarı-Lacivertllier’in başka yaptırımlarla da karşı karşıya kalmasına neden olacak.

Akşam’da yer alan haberde, Spor hukuçularına göre TFF Disiplin Kurulu, Fenerbahçe’nin gelecek sezon Türkiye Kupası’na katılmasını yasaklayacak ayrıca 1 sezon Süper Kupa’dan men edecek. Böyle bir durumda Fenerbahçe bu sezonu şampiyon tamamlasa da gelecek sezon bu kupada final oynayamayacak.

Süper Kupa statüsünün 6. maddesinde kupaya katılacak takımların uyması gereken yükümlülükler ve buna uymamaları halinde karşılaşacakları yaptırımlar açıkça belirtiliyor. Buna göre organizasyonun aksaması nedeniyle uğranılan zararlar da Fenerbahçe’den tahsil edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x