Twitch, 2019’dan bu yana ilk kez mobil uygulamasını elden geçirecek

Bu yılın sonlarında beklenen güncelleme, mobil uygulamadan kısa video hikayelerinin yüklenmesi de dahil olmak üzere hızlı güncellemelerin paylaşılmasını da kolaylaştıracak.

Clancy, mobil uygulamanın aynı zamanda takipçileriniz için hızlı güncellemeleri teşvik eden, telefonunuzdan kısa video hikayeleri oluşturma ve yükleme yeteneği de dahil olmak üzere yeni özellikler ekleyeceğini söylüyor. Diğer eklemeler arasında fotoğraflarda yakınlaştırma ve yakınlaştırma (geç olması hiç olmamasından daha iyidir) ve portre videolarını hikayelerle paylaşma yeteneği yer alacak.

Mobil uygulama ilk kez mod araçlarını içerecek olduğundan, iPhone’lu Twitch moderatörlerinin sabırsızlıkla bekleyecekleri bir şey var. Clancy’e göre, daha önce yalnızca masaüstünde kullanılabilen mobil araçlar “esnek, kullanımı kolay ve sizinle birlikte hareket edebilecek” olacak. Şirket, mod araçlarının bu yılın sonlarında iOS’a sunulacağını söylüyor; henüz Android kullanılabilirliğini ele almadı.

Twitch, 2019’dan bu yana ilk kez mobil uygulamasını elden geçirecek

Mobil uygulamanın ötesine bakıldığında, diğer 2024 Twitch güncellemeleri güncellenmiş topluluk kurallarını da içerecek. Clancy, yeni kuralların “daha net, güncellenmiş zarar tanımları ve bazı taciz türleri için daha ağır cezalar” içerdiğini söylüyor. Platform aynı zamanda kullanıcıların tacizi daha iyi tanımlamasına yardımcı olacak araçlar da sunmayı planlıyor. Bunlar arasında Clancy’nin “daha fazla tacizi sohbetinizde görünmeden önce engelleyeceğini” iddia ettiği araçlar da var.

Son olarak, Twitch’in klip düzenleyicisi (platformda çocuk istismarının mümkün kılınmasına yardımcı olduğu bildiriliyor) yakında içerik paylaşımını kolaylaştıracak. Clancy, bu özelliğin yaratıcıların ve izleyicilerin klipleri sosyal kanallarda paylaşmalarını kolaylaştıracağını ve doğrudan Instagram’a aktarma seçeneği de sunacağını söylüyor. Ayrıca mobil uygulamanın büyük güncellemesi, bu yılın sonlarında geldiğinde klip düzenleyiciyi de ekleyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x